• Eylül 20, 2018

  Sağlıklı bir sindirim sistemi ve güçlü bağışıklık için vücutta bakterilerin bulunması gerekir. Bakteri denildiği zaman akıllara hastalığa neden olan şeyler gelse de, aslında bakterilerin tamamı zararlı değildir. Vücut için faydalı canlı bakteriler olarak adlandırılan probiyotikler, insan vücudunda doğal olarak bulunmaktadır. Peki, probiyotik nedir ve ne gibi faydaları vardır?

  Probiyotik Nedir, Faydaları Nelerdir?
 • Eylül 20, 2018

  Sağlığın anahtarı olarak bilinen kefir, günlük kalsiyum ihtiyacının % 20’sini karşılar. Bununla beraber biyotin, B12 vitamini, fosfor ve protein sağlar. İçeriğinde probiyotik olan kefirin sindirimi çok kolaydır. İnek ve keçi sütünden hazırlanan kefir içerisinde yüksek oranda D vitamini de vardır.

  Kefir Detoksu Nasıl Yapılır?
 • Temmuz 31, 2018

  Özellikle Kafkasya’da yaşayan kişilerin çok sık kullandıkları kefir, sütün mayalandırılması ile elde edilen süt ürünlerinden biridir. Son zamanlarda hem Amerika hem de Avrupa’da yapılmaya başlanan kefir, Türkiye’de de Ziraat Fakültelerinin Teknoloji bölümlerinde üretilerek satışı yapılmaktadır.

  Kefir Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Faydaları Nelerdir?
 • Temmuz 31, 2018

  Keçi sütü içerisinde barındırdığı bileşim ve besin elementlerinin zenginliğinden dolayı anne sütüne en yakın süt olarak görülmektedir. Bileşim açısından ise inek sütüne benzer niteliktedir. Keçi sütünün içerisinde bulunan proteinlerin %75’i kazeinden oluşmaktadır. Bu sebeple keçi sütü ” Kazeinli Sütler ” olarak adlandırılan gruba dahildir.

  Keçi Sütü Faydaları Nelerdir ?